Kişiye özel ortezler

Kişiye Özel Yüksek Teknoloji Karbon Ortez Sistemleri

Image Description

C-Brace® mikroişlemci kontrollü diz eklemi sistemi

Ortotronik hareketlilik sistemi; diz eklemi kas sisteminin parezi veya felç olan kullanıcılar için uygundur. Bu ortez sayesinde hareket özgürlüğü için yeni olanaklar açılır.Geleneksel, felç ortezleri yalnızca diz eklemini kilitleme ile sınırlıydı. Yeni geliştirilen C-Brace® ile kullanıcılar için şimdi bir adım daha ileri giden hatta çığır açan bir sistem sunuyor. Entegre mikroişlemci sayesinde, kullanıcının değişen durumlara gerçek zamanlı olarak akıllıca tepki verir. Duruş ve salınım fazında hidrolik dirençler buna göre düzenlenir. Kullanıcı, bu sistem sayesinde attığı her adıma dikkat etmek zorunda kalmaz, düzensiz zemin veya yamaçlarda, hızlı veya yavaş olarak doğala yakın bir yürüyüş elde edebilir.

E-MAG Active elektronik kontrollü diz eklemi sistemi

E-MAG Active ortezi parezi nedeni ile diz ekstansör kaslarının tam işlevini yerine getirememesi (diz eklemini stabil tutamaması) gibi problemi olan kullanıcılar için geliştirilmiştir. Bu problemde diz eklemini yardımsız stabilize etmek mümkün değildir. E – mag active ortez sisteminde; akıllı bir sensör sistemi, yürürken bacak pozisyonunu ölçer ve buna göre ortez eklemini kontrol eder. Elektronik diz eklemi yürüyüş sırasında güvenli destek için basma fazında kilitlenir ve daha doğal bir yürüyüş için salınım fazında kilit açılır.

Image Description
Image Description

Aqualine suya dayanıklı ortez sistemi

Parezi veya bacak kas felci nedeni ile ortez kullananlar içindir. Aqualine ortez sistemi; ıslak alanlarda kullanılmak için özel olarak tasarlanmış dünyanın ilk su geçirmez yürüyüş ortezidir. Aqualine mümkün olan en iyi güvenlik ve maksimum mobilite imkanı sağlar. Ortez sisteminin bileşenleri suyla temas için tasarlanmıştır. Hızlı bir şekilde temizlenir. Kolay kurur, rahat ve hafiftir.