Omuz protezleri

Omuz Dezartikülasyon Kol Protezi Çözümleri

Omuz protezleri;

Image Description
Pasif elli modüller dirsek üstü omuz dezartikülasyon kol protezleri
Image Description
 Hibrit omuz dezartikülasyon kol protezi Mekanik dirsek eklemi
Image Description
Tam elektronik kontrollü (Myoelektrik)
Image Description

Utah Arm3 Elektronik Dirsek

Elektronik olarak çalışan dirsek eklemidir. Tüm elektronik eller ile uyumludur. Dirsek ekleminin bükülme ve açılma hareketini elektronik olarak bandaj gerektirmeksizin yapabilir. El bileğine rotasyon eklenebilir. Değiştirilebilir batarya sayesinde kullanıcıyı daha bağımsız hale getirir.

Dynamic Arm

Dirsek üstü amputasyonları özel bir durum oluşturur, çünkü elin işlevlerinin yanında dirseğin fonksiyonlarının da protez tarafından yerine getirilmesi gerekir. DynamicArm dirsek eklemi, özel teknolojisi sayesinde hareketlerinizi doğal bir şekilde yapmanızı sağlar. DynamicArm, kaslarınızdan gelen sinyallerle kontrol edilir ve bir elektrik motoru ile çalışır. DynamicArm kontrol birimi, kas sinyallerini aynı zamanda protez ele de aktarır ve elin açılıp kapatılmasının yanında rotasyonu da sağlanır. DynamicArm'ı gerip bükebilirsiniz de...DynamicArm'ın Ottobock VariPlus Speed eli ile kullanılması tavsiye edilir. VariPlus Speed protez el, diğer ellerden 3 kat hızlı açılıp kapanabilir. DynamicArm ve VariPlus Speed bileşimi protez, nesneleri rahatlıkla tutmanızı ve kavramanızı sağlayarak iş hayatınızı, günlük yaşantınızı ve boş zamanlarınızı aktif yaşamanızı sağlar.

Image Description
Image Description

İ-Limb Ultra Revolation

I-limb Ultra Revolution kullanıcıları akıllı telefon aracılığıyla 24 kavrama şeklinden herhangi birini kolaylıkla seçebiliyor! Eli ayrıca kaslardan gelen sinyaller ile çalıştırmak da mümkündür.Bilekteki elektrotlar kaslardan gelen sinyalleri alır ve bu sinyaller elin içerisindeki bir sistem ile ele aktarılır. Bu sinyallerin ele aktarılması sonucunda hastanın elinde daha önceden ayarlanan hareket görülür. Parmakların tümü eklem seviyesinde bükülebilir ve tutulan nesnenin şekline ve yapısına göre şekil alabilir. Biyonik eli klavye kullanmaktan tutun da ayakkabı bağlamaya kadar birçok farklı işlev için kullanabilirsiniz.Siyah ve natürel renklerde gelebilen el, hastanın belirli bir süre hareketsiz kalması halinde doğrudan doğal duruş pozisyonuna geçer.

İ-Limb Ultra

I-limb ultra, klasik el protezlerinin ötesinde bazı ilave özellikler sağlayan çok artikülasyonlu bir cihazdır. Durma algılama özelliği ve parmaklardaki motor sistemi nesnelerin hassas bir şekilde kavranmasında yardımcı olur.Vari-grip özelliği kullanıcı ihtiyaç duyduğunda daha yüksek bir kavrama kuvveti sağlar. Ayrıca bu özellik sayesinde kavrama kuvveti de arttırılabilir.Otomatik tutma özelliği, kullanıcının nesneyi tutmak için verdiği sinyali algılamak amacıyla tasarlanmıştır. Bu tetikleyici tutma sinyalini algıladığında parmaklar nesnenin çevresini sararak kapanır.Çok çeşitli el pozisyonları ve kavrama şekilleri hastanın bir işi yapması için en uygun pozisyonu seçmesini sağlar.Biosim yazılımı sayesinde protezin her hasta için özel bir şekilde uyarlanması mümkündür. i-limb ultra elin özellikleri:

  • Harici güç kaynağı
  • Her parmak tam olarak açılabilir; beş artikülasyonlu parmak mevcuttur.
  • Başparmak manüel olarak döner.
  • Uyumlu kavrama
  • Vari-grip özelliğiOtomatik tutma (kayma tespiti) özelliği
  • Otomatik kavrama şekilleri ve el hareketleri
Image Description
Image Description

Michelangelo Hand

Dünyada Başparmağı elektronik olarak pozisyon değiştirebilecek şekilde üretilen eldir. Michelangelo protez eli inanılmaz teknoloji üzerine inşa edilmiştir oldukça doğal bir tasarıma sahiptir.Size elinizi hareket ve günlük görevleri daha kolay ve doğal her türlü yapmak için daha fazla imkan tanımaktadır. 7 farklı kavrama pozisyonuna sahiptir.

BeBionic 3

Parmakları bağımsız hareket edebilen el sistemi, minik ebata sahip objeleri kavrayabilme özelliğine sahiptir. Tercih edilebilen farklı modlar sayesinde kişi istediği zaman mod değişikliği yaparak farklı tutma ve kavrama seçeneklerini kullanabilmektedir.

Image Description