Protez diz eklemleri

Protez Diz Eklemleri

C-Leg

C-Leg, 15 yılı aşkın süredir diz üstü amputelere arz edilmektedir. Dünya çapında 60 bini aşkın kullanıcı C-Leg kullanmaktadır. Mikroişlemcili bacak protezi C-Leg, gündelik hayatta yüksek stabilite ve bağımsızlık beklentisi olan hastalar içindir. Aynı zamanda mobilite ve özgürlük de söz konusudur. Diz eklemi, kompleks bir sensör sistemi ile denetlenir. Bu sensör sistemi sayesinde, değişen yürüme hızlarına uyum sağlanmaktadır. Emniyetsiz durumlarda bile, örneğin yavaş-hızlı yürüme,engelleri aşarak ve merdiven inerken, C-Leg, tüm bu günlük hareketleri mümkün kılar.

c-leg
genium-x3

Genium X3

G enium X3 teknoloji, işlevsellik ve sezgisel kullanımın benzersiz bir bileşimdir. Bu protez sistemi, fizyolojik insan yürüşünün, mümkün olan doğala en yakın taklididir. Genium X3 size yeni olanaklar sunar; sistem suya ve aşınmaya dayanıklı olduğundan protezinizle duş alabilirsiniz, denize girebilirsiniz veya işinizde her tür ortam koşullarında çalışabilirsiniz. Geri geri yürüme, basamak çıkma, farklı hızlarda ve adım uzunluklarında yürüme; hepsi Genium X3’ün sezgisel ve adaptif özellikleri ile mümkündür. Koşma modu özellikle spor yapmak için geliştirilmiştir. Bu modda kullanıcı yürüyüş ve koşu sporlarını yapabilir. Alt bacağın tam ekstansiyonunu sağlamak için OPG (optimized physiological gait – optimize edilmiş fizyolojik yürüyüş) işlevi bu modda pasif hale getirilir. Genium X3 toplamda 5 değişik moda sahiptir.

RHEO KNEE®

R HEO KNEE 3, kullanıcıya ve ortama sürekli adapte olurken en mükemmel stabilite ve dinamik dengesini sağlaması sayesinde, tüm mikro işlemcili dizler arasında en doğal diz fonksiyonunu sağlar. Eforsuz sallanma başlangıcı, kalabalıkta ve dar alanlarda bile daha sorunsuz bir yürüyüş sağlar. Gelişmiş aktüatör ve direnç kontrolü en uygun direnci sağlar (örneğin, merdivenden inerken daha fazla destek sağlarken düz zeminde yürürken en az efor gerekir). Sürekli güç sağlayan ekstansiyon yayı sallanma sırasında doğal bir hareket sağlar. Yeni jiroskop teknolojisi dahil beş sensörlü yürüyüş algılaması her durumda stabilite ve dinamik tepki sağlar. Magnetoreolojik teknolojinin sağladığı anında tepki sayesinde kullanıcıların hiçbir zaman dizin kendi hızlarına yetişmesini beklemelerine gerek kalmaz

rheo-knee
symbionic leg

SYMBIONIC LEG

Ö ssur tarafından sunulan en gelişmiş Biyonik Teknoloji olan SYMBIONIC LEG 3, mikro işlemcili diz ile proaktif ayak bilek fleksiyonuna sahip motorlu mikro işlemcili ayak bileğini bir araya getiren yeni nesil entegre protezdir. SYMBIONIC LEG 3, kullanıcıların yürüme sırasında protezleri için yürüme tarzını adapte etmelerine veya protezlerinden ödün vermelerine gerek kalmadan daha yüksek güvenlik, simetri ve özgüven sunmak üzere tasarlanmıştır.

Önemli özellikler
  • Takılma ve düşme riskini azaltmaya yardımcı olan motorlu başparmak kaldırma ve tökezleme kurtarma özelliği ile kullanıcı güvenliğini artırmak üzere tasarlanmıştır.
  • Uyumlu yerden yüksekliğe imkan vererek, protez teknisyeninin kullanıcının doğal uzuv boyuna göre daha iyi uyum sağlamasına izin verir. Kolay sallanma başlangıcı ile birlikte SYMBIONIC LEG 3, yürüme sırasında daha yüksek simetriyi teşvik eder ve daha doğal bir yürüyüşün yeniden kazanılmasına yardımcı olur.
  • Benzersiz akıllı zemin uyum yetenekleri ile SYMBIONIC LEG, çim, eğimli veya engebeli zemin gibi zeminlerde yürürken stabilite sağlayarak kullanıcının özgüvenini artırır. Bu da kullanıcının, her adımını tamı tamına izlemeksizin daha kolay yürümesine imkan verir.
  • Dizi tam ekstansiyonda kilitlemek ve belirli koşullarda güvenliği ve konforu artırmak için ekstansiyon kilit mekanizması.
  • SYMBIONIC LEG 3, daha iyi stabilite, daha geniş duruş fleksiyon aralığında daha fazla destek ve daha hızlı, tutarlı sallanma ekstansiyonu için artık daha güçlü bir diz aktüatörü ve yeni bir kinematik sensör içeriyor.

POWER KNEE™

Kullanıcının önceden mümkün olanlardan daha karmaşık aktiviteleri yapmasına imkan vermek üzere tasarlanmış olan POWER KNEE içten enerji üretme kapasite ile benzersizdir rakipsizdir. Protezin dış tasarımı dizin hemen altındaki anatomik bacak şekline uyumludur. Verileri işleyen, yapay zekayı uygulayan ve dizin hareket ve gücünü kontrol eden sensörler ve bağlantılı elektroniğin tamamı dizin içerisine stratejik olarak konumlandırılmıştır. Alüminyumdan yapılmış olan gövde diz tarafından üretilen enerji ile başa çıkacak derecede kuvvetlidir. Pil takımı takılıp çıkarılabilirdir ve tam şarjlı bir takım ile anında değiştirilebilir, böylece üniteyi bir bütün olarak yeniden şarj etmeye gerek kalmaz. Emniyetli bir şekilde yerleştirilmiş bu takım kullanıcının kolayca takıp çıkarabileceği şekilde dizayn edilmiştir.

power knee
Orion

Orion

2 farklı stance kademesi vardır. Yüksek yield’ ile (1. Merdiven iniş-çıkış, 2. Yokuş iniş-çıkış, 3. Engebeli arazide yürüyüş 4. Oturuş-kalkış, 5. Normal yürüyüş sağlar) Düşük yield’ ile doğal bir salınım fazı kullanımı sağlar. - Elektronik frenleme sistemi sayesinde güvenli bir yürüyüş konforu sağlar. - 5 farklı salınım hızı kontrolü vardır. (1. Yavaş, 2. Orta yavaş, 3. Orta 4. Orta hızlı, 5. Hızlı) - Üzerindeki led butonlarla, kendi kendine ayarlanabilen smart program mevcuttur. (bilgisayar, kumanda vs. gibi herhangi bir yönetici cihaza ihtiyaç duymadan hasta kendisi diz eklemini programlayabilir.) - İki saatlik ful şarj ile çok aktif hastalarda 2 gün, aktif hastalarda 3gün, az aktif hastalarda ise 4 veya 5 gün kullanım süresi sağlar. - Şarjı bittiğinde sesli uyarı vererek normal yürüyüş hızında mekanik olarak yüksek yield ’e çalışmaya devam eder, diğer benzer diz eklemleri gibi kilitlenmez - Akünün 3 ila 5 yıl şarj edilme ömrü vardır